wędzenie ryb Wojciech Wojciul
handel i przetwórstwo rybne na mazurach Wojciech Wojciul
Grądy Węgorzewskie
Turystycznie
Mazury to region wyjątkowo atrakcyjny, nie zadeptany przez rzesze turystów.

Główne walory to malownicze jeziora i rzeki zasobne w ryby oraz sąsiedztwo dużych areałów leśnych zasobnych w rzadką zwierzynę leśną (hodowle leśnych zwierząt).

Mazury to region posiadający idealne warunki do uprawiania różnych sportów wodnych, turystyki rowerowej i innych dyscyplin.

Ciekawe szlaki żeglarskie, rowerowe, piesze, kajakowe oraz wyciąg narciarski w Gołdapi to tylko część atrakcji, które czekają na turystów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.
CO WARTO ZOBACZYĆ?


Kanał Mazurski, który jest ciekawostką hydrotechniczną jest to 22 km odcinek, którego zadaniem miało być m.in. połączenie okolicznych jezior z Bałtykiem. Od 1862 roku, kiedy to wykonano pierwsze plany, pomimo wielokrotnie ponawianych prób nigdy nie został on ukończony. Biegnie on od j. Mamry przez j. Rydzówkę, aż za rosyjską granicę. Po stronie polskiej znajduje się 5 śluz.

Piramidy występują nie tylko w Egipcie, ale również na ziemi mazurskiej. W 1812 r. w miejscowości Rapa (gmina Banie Mazurskie) wzniesiono grobowiec w kształcie piramidy według planów Bartela Thorwaldsena i na zlecenie hrabiego Farenheita. Panuje opinia, że stoi on w punkcie, w którym krzyżują się 3 linie tzw. promieniowania geomantycznego. W grobowcu spoczywają zmumifikowane zwłoki siedmiu członków tej rodziny.
Miłośnicy białego szaleństwa mogą skorzystać z wyciągu narciarskiego znajdującego się na stoku Pięknej Góry koło Gołdapi (5km od Gołdapi). Obiekt liczy ponad 2000m tras narciarskich o różnej skali trudności dla początkujących oraz zaawansowanych. Trasy narciarskie są świetnie utrzymane, oświetlone i sztucznie dośnieżane.

Doskonałym miejscem na wypoczynek jest gospodarstwo Zielone Wzgórze położone w Grądach Węgorzewskich przy trasie Węgorzewo - Gołdap. Jest to miejsce otoczone lasem, w którym znajduje się wiele rzadkich okazów drzew i krzewów. Nie brakuje tu również dzikiego ptactwa. Czaple, kaczki, żurawie, bociany, jastrzębie, dzikie gęsi, często odwiedzają pobliskie łąki i stawy w poszukiwaniu pożywienia. Każdego niemal dnia na rozległych łąkach zauważyć można sarny lub jelenie czy uciekającego ze swoją zdobyczą lisa. Nierzadko zauważyć można stado dzików, które pokonuje wiele kilometrów w poszukiwaniu swoich smakołyków.
Sprawdź ofertę Zielonego Wzgórza: http://zielonewzgorze.mazury.info
     MAZURY
Fascynująca kraina położona w strefie pojezierzy północno-wschodniej Polski przez ekologów nazywanej Zielonymi Płucami Polski. Tu znajduje się drugie co do wielkości w Polsce jezioro Mamry o powierzchni 10450 ha. W skład kompleksu jeziora Mamry rozciągającego się od Giżycka do Węgorzewa, wchodzą jeziora: Kisajno, Dargin, Łabap, Dobskie, Kirsajty, Mamry Północne i Święcajty oraz ponad 30 wysp o łącznej powierzchni około 239 ha.
newsy


LICZNIK ODWIEDZIN
odwiedziło nas
260175 osób
licznik odwiedzin
STRONA GŁÓWNA   |    OFERTA   |    TURYSTYCZNIE   |    KONTAKT    Projekt i hosting STUDIO KOLOR
footer back

Sklep rybny ze świeżymi i wędzonymi rybami oraz z mrożonymi produktami z mazurskich ryb.

Zapraszamy do Grąd Węgorzewskich przy trasie Węgorzewo - Gołdap, w okolicy znajdują się lasy zasobne w zwierzynę leśną oraz jeziora. Wędzenie ryb, handel i przetwórstwo rybne - Wojciech Wojciul


Valid HTML 4.01 Transitional

Poprawny CSS!